Статті SHAKTI

Шіва даруватель Йоґи

Хто є Шіва? Перший Йоґін!
Коли ми говоримо «Шіва», ми маємо на увазі певного йога, Аді йоґа або першого йоґа, а також Аді Гуру, першого Гуру, який є основою того, що ми знаємо сьогодні як йоґічну науку. Йоґа не означає стояти на голові чи затримувати дихання. Йоґа — це наука і технологія, що дозволяють пізнати природу того, як створюється це життя, і як його можна довести до граничних можливостей.

Таким чином, «Шіва» відноситься як до «того, чого немає», так і до Адійоґи, тому що стало першим досвідом, першим проявом. Істота, що є йоґіном і небуття, що є основою існування, — те саме. Назвати когось йоґом означає, що він відчув існування як самого себе. Якщо вам потрібно утримати існування в собі хоча б на мить як переживання, ви маєте стати цим ніщо. Тільки ніщо може стримати все.
Корабель не може утримати океан, але океан утримує корабель. Сонячна система може утримати декілька планет і Сонце, але не решту галактики. Слово «йоґа» означає «союз». Йоґ - це той, хто випробував союз. Це означає, що принаймні на одну мить він був абсолютним ніщо.

Коли ми говоримо про Шіву як про «те, чого немає» і про Шіву як про йоґа, у певному сенсі вони синоніми, але це — два різні аспекти. Одного разу ми говоримо про Шіву як про абсолют, наступного моменту ми говоримо про Шіву як про людину, яка дала нам увесь сенс йоґи.

У йоґічній культурі Шіва розглядається і як Бог і як той, хто був істотою, яка ходила цією землею і жила в районі Гімалаїв. Шіва має таку форму, яка однією половиною перебуває у цьому матеріальному світі, а іншою половиною — у духовному. Він є Той, хто творить, підтримує і руйнує. Як джерело йоґічних традицій Він приніс людям Йоґу і дав сенс і можливість того, що можна зробити з кожною точкою людського механізму.

Джай Адійоґі Шамбхо!