Статті SHAKTI

Акшайа Трітьйя 2023

22.04.2023 - Акшая Трітьйя, один із найкращих днів у році. У писаннях згадується, що це – день явища шостої дашаватари Господа Вішну – Парашурами. Він прийшов, щоб відновити божественний порядок землі і позбавити брахманів від придушення їх кшатріями. Вважається, що саме цього дня одного разу в давні часи було здійснено перше жертвопринесення, церемонію (яг'я) для блага, благополуччя та процвітання всієї людської цивілізації.

Магабгарата — один із найвідоміших епосів, сповнений глибокої моралі та піднесеної філософії, був складений Веда В’ясою і записаний Господом Ґанешою за умови, що епос буде продиктовано безперервно. Саме в день Акшая Трітьйї почалося оповідання та написання.

Коли Пандави були у вигнанні та позбавлені свого царського багатства, вони харчувалися корінням та фруктами. У день Акшая Трітьйя Юдгіштхіра (старший з братів Пандавів) отримав як благословення від Сур'я Дева Акшая Патру – невичерпну посудину, яка здатна виробляти невичерпний запас їжі. Акшая Патра, що дає їжу, подарована Пандавам, являє собою все необхідне для життя. Тому, Акшая Трітьйя – це день, коли слід пропонувати їжу бідним і годувати брамінів, щоб ніхто ніколи не був позбавлений їжі.

Цього дня Кубера отримав посаду скарбника Богів. Згідно з Магабгаратою, Господь Брахма дарував йому владу над багатством, зв'язок з Шівою, божественність і контроль над північним напрямом. Таким чином, Господу Кубері поклоняються в Акшая Трітйюю, щоб він благословив достатком, багатством, скарбами, розкішшю, а також забезпечив збільшення та захист багатства.

Акшая Третьйя припадає на третій місячний день (тітха) зростаючого Місяця, місячного місяця Вайшакха. У цей день Сонце та Місяць перебувають на піку своєї яскравості. Сяйво Сонця подібне до свідомості в тілі, а сяйво Місяця подібне до сили розуму, тому в Акшая Трітьйю можна швидко очистити і розум, і тіло, і свідомість. Після очищення розум, тіло і свідомість приходять у гармонію, щоб досягти стану блаженства, якого прагне кожен у світі. Саме в цей день Місяць та Сонце дарують потужний потік позитивної енергії, проявляючи себе особливо сильно.

Слово «Акшая» перекладається із санскриту як «непереможний, безсмертний, вічний, нетлінний, неруйнівний». А слово «Трітьйя» означає третій місячний день (тітхи), який сприятливий для будь-яких починань. Це означає, що результати діяльності цього дня не зменшаються ніколи. Натомість вони примножаться. Важливість Акшая Трітьйї, як дня в основному полягає в тому, щоб отримати Божественні благословення нескінченного багатства, процвітання та достатку. Таким чином, якщо Ви почнете якусь важливу справу цього дня, то вона буде просто приречена на успіх, а результати цих добрих починань, зрештою, будуть сприятливими, тривалими та ґрунтовними.

Існує два види діяльності: один відноситься до тіла (фізичного/матеріального), а інший до душі (духовного). Перше схильна до ерозії (непостійно за своєю природою), а друге пов'язане з вічним блаженством (постійно за своєю природою).

Результати діяльності, пов’язані з тілом, є непостійними, тоді як результати діяльності, що пов’язані з істинної природою (душею), постійні і ніколи не зменшуються. Тому користь від виконання у цей день медитації, Джапи, Пуджі, Пітру Тарпана чи Шраддхі (підношень предкам), Дана-Пуньї (благодійності) постійна, бо вони задовольняють внутрішнє Я (душу).

У день Акшая Тритьйя проводять ритуали присвячені Господу Вішну і його дружині Лакшмі Деві. Вони допомагають сім'ї, процвітанню, красі, благополуччю та підтримці божественних законів у Всесвіті. Тому варто присвятити цей день оспівуванню мантр цим Божествам або іншим втіленням Бога у відповідності до вашої релігії. Читання писань, виконання Пуджі, поклоніння Ішта Девату (сімейному чи обраному Божеству), благодійність, піднесення поваги своїм предкам, духовне спілкування, годування брахманів, посадку та полив дерев, годування бідних, меценацтво в освіту тощо. Коли ці дії виконуються в цей день, людина набуває духовних сил для виконання своєї дгарми (слідування своїй природі). І в результаті людина поступово сягає як духовного багатства, так і матеріального достатку. Вважається, що це допомагає реалізації Вашого призначення.

Благодійні вчинки, які здійснюються цього дня, приносять особливі плоди, багаторазово посилюючись. Жертвувати треба за велінням серця чесним людям на справи Бога.

Цей день краще провести на природі та в спілкуванні із приємними людьми. Духовні практики, якими ви займаєтеся в цей період, піднімуть вас на новий рівень саморозвитку.

Зробіть щось приємне для своїх батьків, адже Сонце та Місяць уособлюють батька та матір. Якщо їх немає в живих, то ритуал поклоніння предкам буде доречним.

Цей день - один із найкращих для укладення сімейного союзу, заручин, зачаття дітей, прийняття обітниць та початку здорового способу життя. Все, що зроблено руками в цей день, матиме особливу енергію і силу. У день Акшая Трітьйя сприятливо переїжджати чи вирушати у тривалу подорож.

Вважається, що дотримання посту в цей день приносить користь тому, хто постить і його сім'ї, збільшенням багатства, хорошим здоров'ям, щастям, розкішшю, гармонійними стосунками, миром, достатком і всебічним благополуччям. На відданого обсипаються вигідні можливості, удача та багатство – це дари дотримання посту в Акшаї Трітьйя.

Як провести Акшая Трит’я з максимальною користю?

-Прокиньтеся до сходу Сонця.

-Прийміть душ, одягніть чистий одяг.

-Сприятливо зробити ритуал Сур’я Намаскара.

-Прийміть обітницю дотримуватися Акшая Трітьйя Врат (піст). Можна своїми словами звернутися до Господа Вішну або свого Ішта Девата (обраного Божества) з проханням допомогти у дотриманні аскези та усунути перешкоди. Можна сказати, на що підуть плоди аскези. Дотримуйтесь піст із світанку і до світанку наступного дня.

-Приділіть час духовній практиці: повторення мантр, медитація, йога, читання священних текстів.

-Проведіть Пуджі Вішну та/або Лакшмі та/або Кубері.

-Зберігайте спокій розуму та чисте мислення.

-Сприятливо розпочати нові проєкти та здійснювати великі покупки, а також покупки золота та ювелірних прикрас. Вважається, що купівля золота в Акшая Трітьйю приносить у життя нескінченне багатство. Золото та прикраси, куплені в Акшая Трітьйю, слід покласти перед Божествами на вівтарі, щоб отримати благословення.

-Зробіть благодійну пожертву. Завдяки пожертвуванням ви зможете відпрацювати негативну карму, що впливає на ваше життя, а також стати на шлях усвідомлення свого істинного Я.

Можна набрати воду у ванну та закликати до неї священні річки за допомогою мантри

-Мантра для заклику священних річок:

ॐ गङ्गे च यमुने चैव गोदावरि सरस्वति ।

नर्मदे सिन्धु कावेरि जलेऽस्मिन् संनिधिं कुरु ॥

ОМ ГАНГЕ ЧА ЙАМУНЕ ЧАІВА ГОДАВАРІ САРАСВАТІ

НАРМАДЕ СІНДХУ КАВЕРІ ДЖАЛЕСМІН САННІДХІМ КУРУ

ОМ! Ганга, Ямуна, Годоварі, Сарасваті, Нармада, Сіндху, Кавері, [прийдіть] і увійдіть у цю воду!

Мула-мантра Вишну:

ॐ नमोः नारायणाय॥

ОМ НАМО НАРАЙАНАЙА

ОМ! Поклоніння Нараяне!

Лакшмі Гаятрі мантра

महाअम्बिकायै विद्महे

कर्म सिद्ध्यै च धीमहि

तन्नो लक्ष्मी प्रचोदयात् ||

МАХААМБІКАЙАЙ ВІДМАХЕ

КАРМА СІДДХЙАЙ ЧА ДХІМАХІ

ТАННО ЛАКШМІХ ПРАЧОДАЙАТ

ОМ! Нехай помислимо ми про Велику Матір, будемо міркувати про Ту, Хто дає досконалість у справах, нехай поведе нас Лакшмі істинним шляхом!

Мантра Кубері

ॐ यक्षाय कुबेराय वैश्रवणाय धनधान्याधिपतये धनधान्यसमृद्धिं मे देहि दापय स्वाहा॥

ОМ ЙАКШАЙА КУБЕРАЙА ВАЙШРАВАНАЙА ДХАНАДХАНЙАДХІПАТАЙЄ ДХАНАДХАНЙАСАМРІДДХІМ МЕ ДЕХІ ДАПАЙА СВАХА

ОМ! О, Владико якшїв Кубера, Владико багатства та скарбів, даруй мені багатство, скарби та процвітання! Усунь бідність!