Статті SHAKTI

Божественна Тандава Шіви

Танець Шіви Тандава є джерелом циклу творіння, збереження та розчинення.  Є два типи Тандави.  Рудра Тандава зображує жорстоку природу Шіви як руйнівника всесвіту.
 Ананда Тандава - це танець блаженства, та насолоди господа Шіви.

 Згідно з легендою, батько дружини Шіви Саті Дакша організував яг'ю (богослужіння), але не запросив Саті та Шіву.  Дакша вважав чоловіка дочки негідним цієї честі.  Але Саті була сповнена рішучості йти.  Не в силах упоратися зі своєю зневагою до Шіви, Дакша образив і дочку, і її чоловіка.  Саті відчула, що її чоловіка принизили і була засліплена горем.  Вона закликала свої містичні енергії і принесла себе в жертву, спалила тіло, яке їй дав Дакша, вважаючи, що це тіло, отримане від недостойного батька, не гідно жити.

Шіва розлютився, коли дізнався про смерть своєї дружини.  Несучи тіло Саті, Шіва почав виконувати Рудра Тандаву (танець руйнування) і стер з лиця землі царство Дакші.  Дакша був обезголовлений.  Але за наполяганням Шрі Вішну, Брахми та дружини Дакші Прасуті, Дакша був повернутий до життя.  Його голова була замінена головою цапа.  Коли Дакша прийшов до тями, він був позбавлений всього свого его і зарозумілості.  Таким чином Шіва звільнив його від його зарозумілості.

Ідеологічно Шіва – руйнівник усіх нечистот душі.  У певному сенсі, якщо немає руйнації, немає шансу нового початку.  Таким чином, Шіва є одночасно і руйнівником і творцем.  У наведеній вище історії батько Саті Дакша символізує зарозумілість та егоїзм.  Усі вчинки Дакші були його дзеркальним відображенням.  Відсікання голови Дакші і руйнування його царства є руйнівною природою Шіви.  Відновлення Дакші показує творчу природу Шіви.  Дакші було дано нове життя.
     
Танець бога Шіви призначений для благополуччя світу.  Мета цього танцю – звільнити душі від трьох кайданів: анани, карми та майї.  Танець - це мальовнича алегорія п'яти основних проявів вічної енергії.  Це – творення, збереження, руйнація, порятунок та ілюзія.  Тандава символізує космічні цикли творення та руйнування, а також щоденний ритм народження та смерті.

 Хара Хара Махадев ~ Джай Боленатх!