Статті SHAKTI

Божественна концентрація господа Шіви

Після смерті Таракасури, який загинув від руки Картикеї, його сини Таракакша, Від’юнмалі та Камалакша тримали суворі аскези заради задоволення Брахми. Коли Брахма з'явився перед ними, брати попросили у нього благословення здобути три вічні фортеці, які неможливо було б підкорити. Коли Брахма зазначив, що у матеріальному світі нічого не вічно, брати попросили, щоб фортеці могли бути зруйновані лише стрілою, випущеною із лука Шіви. Брахма дарував їм це благословення і величезні міста-фортеці були зведені архітектором асурів Майясурою. Міста відповідно були зроблені із заліза, срібла та золота. Залізне місто було розташоване на землі, а срібне і золоте — на небесних планетах. Міста не стояли на місці, а розрізнено пересувались у просторі, шикуючись в одну лінію на секунду раз на тисячу років, коли накшатра Пушья зустрічалася з Місяцем. Таким чином, брати були впевнені у своїй безпеці — адже зруйнувати всі три міста одним пострілом з лука за одну секунду здавалося неможливим. Міста ці славилися своєю розкішшю. Багато асурів оселилися в них і безтурботно насолоджувалися життям.

Із часом асурами заволоділа гордість і вони почали всіляко переслідувати благочестивих ріші та девів. Майясура тим часом старанно поклонявся Шіві. Коли справа дійшла до війни між девами та асурами, стурбовані деви на чолі з Індрою вирушили за допомогою до Брахми, який, у свою чергу, відіслав їх до Шіви. Заручившись підтримкою Шіви, деви вирушили на битву з асурами, де на їхньому боці виступив Нанді. У цій битві загинув Від’юнмалі, був убитий Нанді, і ще кілька могутніх асурів. Проте, чарівна жива вода зі ставка в Тріпурі повернула їх усіх до життя.

Від запеклих баталій Земля впала в Причинний океан. На допомогу прийшов охоронець порядку у всесвіті Вішну. Прийнявши вигляд гігантського вепря, він своїми іклами підняв Землю з океану і поставив її на місце. Потім він проникнув у Тріпуру і випив усю живу воду зі ставка.

Коли асури почали перемагати девів, Шіва вирішив особисто розпочати битву. Із цією метою він матеріалізував величезну колісницю. Його колісничим став Брахма, Вішну набув вигляду стріли, наконечником якої став Агні, а оперінням — Ваю. Колісниця була настільки величезною, що помістила в собі всіх девів. У цей момент усі три міста Тріпурі стали в одну лінію і накшатра Пушья з'єдналася з Місяцем. Шіва натягнув лук, але не випустив стрілу, а просто посміхнувся. Від його посмішки всі три міста в одну мить перетворились у попіл, таким чином Шіва дав урок усім девам, які перебували в колісниці, які стали пихатими, думаючи, що майбутня руйнація Тріпурі від стріли Шіви була їх заслугою. Щоб не порушити благословення Брахми, Шіва все ж таки випустив стрілу на вже зруйновані міста. Незадовго до руйнування Тріпурі, Нанді врятував життя Майясури, попередивши його про майбутню розв'язку.

"Шіва Пурани"