Статті SHAKTI

Індра – цар Богів

Індра - ведичне божество, Він - цар Сварги (Неба) і Дев (богів).  Він асоціюється з блискавкою, громом, бурею, дощами, річковою течією та війною.  Міфологія і сили Індри аналогічні іншим індоєвропейським божествам, таким як Юпітер, Перун, Перкунас, Залмоксис, Таранис, Зевс і Тор, що передбачає загальне походження в протоіндоєвропейській міфології.

Індра - найбільш згадуване божество у Рігведі. Він відомий своїми здібностями і тим, що вбиває велике символічне зло (і злісного вигляду істот - асурів) на ім'я Врітра, що перешкоджає людському процвітанню та щастю.  Індра знищує Врітру та його оманливі сили і тим самим приносить дощі та сонячне світло як друг людства. Індра озброєний блискавичною зброєю, відомою як Ваджра, сидить верхи на білому слоні, відомому як Айравата.  Обитель Індри знаходиться в столиці Сварги, Амараваті, хоча він також пов'язаний із горою Меру (також званою Сумеру).
Веселка на небі називається луком Індри.
 
Індра могутній герой, цар і воїн, але так само він постійно потрапляє в неприємності через свою гордість, пияцтво, зарозумілість і прелюбодійство.  Він божество, яке заважає мудрецям під час їхньої медитації, тому що боїться, що люди, які реалізувалися, можуть стати могутнішими, ніж він.
 
Згідно з «Вішна Пураною», Індра — це титул царя богів, який змінюється кожну манвантару — циклічний період часу у ведичній космології.  У кожної манвантари є свій Індра, і Індра поточної манвантари називається Пурандхара.