Статті SHAKTI

Наваратрі 2022

Із 26.09.22 починається Наваратрі - свято поклоніння Матері Дурзі. У цей час можна звернутися до Дурги з проханням покращити власні якості, допомогти зрозуміти свій шлях, вирішити проблеми в кармі. Дурга це одна з аспектів Великої Богині Парваті, яка є дружиною або Шакті Господа Шіви. Історія виникнення саме цієї форми Парваті була пов'язана з боротьбою між асурами (темними енергіями Всесвіту) і Девами (світлими енергіями). В той час темні енергії перемагали і Деви не могли знайти зброю, яка б могла їх перемогти. Через власні егоїстичні амбіції та бажання Деви не могли об'єднатися в одне ціле. Кожний з них вважав себе найкращим і непереможним. Навіть в той момент, коли вони усвідомили свої вади вони все одно не могли з цим справитися, бо розуміння власної неперевершенності і пихатість не давала їм прийняти той факт, що у когось може бути краще. Тоді вони вирішили, що має з'явитися нова сила, яка б об'єднувала в собі всі найкращі властивості тих великих воїнів. Така сила, яка б вміла володіти всією зброєю і яка б могла бути не роз'єднаною, а єдиною. Бо вони розуміли, що перемогти Асурів можливо тільки за рахунок об'єднання. Тому була створена Богиня з енергії тих великих Воїнів-Девів. Кожний з них дав їй свою зброю і свої знання, свою силу і свою мужність, свою хоробрість і кмітливість. Вони звернулися до Парваті і попросили, щоб вона вмістила в себе всі ці енергії. Коли Парваті прийняла в себе енергії Девів-Воїнів, у її свідомості з'явилася Деві, яка мала 10 рук у яких вона тримала 10 видів різної зброї. Кожна її рука символізує енергію, яку вона використовує в бою. Ця Богиня має ім'я Дурга Деві або Велика Матір Дурга. Вона в свою чергу має 9-ть різних форм, які використовує у боротьбі із темними силами  - Асурами. А десята форма це та, з якої всі дев'ять народжуються і яка складається із цих дев'яти форм. 

Із 26.09.22 починається почитання кожної форми Богині. Кожного дня, починаючи з 26 вересня після заходу Сонця починається ніч (ратрі) Дурги і так буде продовжуватися дев'ять (нава) ночей.
Кожна форма має свою енергію і свій вплив. Деякі форми ніжні і турботливі, деякі агресивні і руйнуючі. В ці ночі робиться поклоніння кожній окремій формі Дурги. Можна читати мантру ОМ ДУМ ДУРГАЙА НАМАХА. Можна робити поклоніння з лампадками і фруктами. Будь-яка форма поклоніння буде працювати, якщо в цей момент ви будете сконцентровані на тій формі Дурги, якій поклоняєтеся. Остання ніч Наваратрі буде 04.10.22. Глибокої та трансформуючої вам практики.

ОМ НАМАХ ШІВАЙА!