Статті SHAKTI

Божественний Нанді

Ім'я «Нанді» має різне походження.  Слово на санскриті означає «щастя» або «радість», які вважаються якостями Нанді Дева.  Тамільське слово «Нандху» означає «йти» або «процвітати» і, як кажуть, означає процвітання Нанді як божественного бика.

Велич Нанді полягає не тільки в його ролі їздової тварини бога Шіви і хранителя його місця проживання, але й у тому, що він є великим наставником.  Стародавня традиція поклоніння Шіві вважає Нанді важливим гуру, головою восьми відомих учнів Махадева, які вирушили у восьми напрямках, щоб поширювати шиваїтську мудрість.

Є досить багато пуранічних історій про Нанді, серед яких відома історія про його зустріч із Раваною, царем ракшасів.  Одного разу Равана відвідав Кайлас, щоб поклонитись Шіві.  Побачивши там Нанді, зарозумілий цар висміяв його, назвавши мавпою.  Розгніваний Нанді прокляв Равану, що його царство буде зруйноване руками мавпи.  Це здійснилося, коли ванара (представник народу мавп) Хануман спалив країну Равани Ланку, коли вирушив туди у пошуках Сіти Деві і тим самим сприяв його остаточному падінню.

Є також історія про те, як Нанді оголосив Шіву (програв у грі) переможцем у грі в кістки, в яку він грав із богинею Парваті.  Засмучена Богиня прокляла Наді, який збрехав їй, що той страждатиме від невиліковної хвороби, а пізніше, коли він пояснив їй свій вчинок і шукав її милості, пом'якшала і порадила йому поклонятися Ганеші. Нанді помолився Ганешу в день Чатурдаші (14-а місячна доба) місяця Бхадрапада і звільнився від прокляття.

Наді займає чільне місце прямо перед Шіва-лінгамом майже у всіх храмах Шіви, і йому поклоняються разом з Махадевом.  Крім того, кажуть, що Шіва танцює між рогами Нанді за священних часів Прадхошама, коли йому пропонуються особливі поклоніння.  Нанді вважається символом чистоти, справедливості, мудрості та сили, і поклоніння йому може виконати справжні бажання відданих.
 Ом Намах Шівайя ~ Ом Нандішварая Намаха!