Статті SHAKTI

Правила виконання тантричних упай

Для виконання тантричних упай необхідно знати деякі правила. 
По-перше це термінологія:
 •  Діпака в перекладі з санскриту - лампадка; 
 •  Дхупа - аромапаличка; 
 •  Панча діпака тайла - суміш 5-ти рослинних олій, яка робиться шляхом змішування у рівних пропорціях будь-яких рослинних не рафінованих олій;
 •  Три діпака тайла - суміш 3-х рослинних олій;
 •  Гхі - топлене вершкове масло;
 •  Мурті - статуетка Божества;  
 •  Санкалпа - побажання, мета;
 •  Пуджа - ритуал, в якому використовують вогонь, мантру, санкалпу;
 •  Хома - ритуал в якому не використовують вогонь;
 •  Прасада – будь-який вегетаріанський продукт, який пропонується Божеству на пуджі, хомі чи будь-якому іншому ритуалі;
 •  Мала - намисто, означає одне коло із 108 намистин, використовується як рахівниця для підрахунку кількості повторень мантри. Одне повторення - одна намистина. 108 повторень - 108 намистин - 1 коло або 1 мала. 
 •  Янтра - це графічне зображення енергії. Це може бути зображення енергії мантри або певного Божества. 

А тепер, більш детальніше. Діпака (лампадка) може бути зроблена з будь-якого вогнестійкого матеріалу. Бажано, щоб вона була відкрита. Вогонь не можна гасити задмухуючи його. В діпаках вогонь згасає тоді, коли закінчується олія. Тому час горіння діпаки визначається кількістю олії.  Такий досвід ви будете мати згодом. Діпаку краще не гасити.

Дхупа (аромапаличка) має також догоріти сама. Можна одну паличку розділити на декілька частин і використовувати їх. 

Янтри та діпаки які використовуються в тантричній упаї не можна переносити на інші пуджі та хоми, доки тантрична упая не буде закінчена. Після закінчення упаї, коли досягнутий результат, атрибути розбираються і їх можна використовувати в інших пуджах і хомах. 

Всі тантричні пуджі потрібно робити на дерев'яній новій дощечці (дерев'яна дошка для нарізки, але обов'язково нова) . На цю дощечку застелити нову тканину необхідного кольору, поставити необхідні янтри, потрібну кількість діпак, та дхупу. Також на дощечку або перед нею покласти прасада (вегетаріанські продукти) що вказані в упаї. Це можуть бути фрукти певного кольору, чорний кунжут, дал, маш або нут, сочевиця певного кольору. Після того, як пуджа закінчилася, діпака і дхупа догоріли, всі продукти які ви використовували як підношення для Божества, перетворюються в прасада (очищений продукт, який наповнений праною (енергією) Божества). Цей прасада потрібно обов'язково з'їсти або відразу, або коли буде можливість. Але прасада не можна лишати на відкритих поверхнях на ніч. Його потрібно сховати в холодильник, або тумбу, або накрити рушником. Якщо прасада це бобові, їх потрібно приготувати з іншими стравами. Якщо ви хочете поділитися своїм прасадом, то треба спочатку відкусити самому, а потім віддати іншим.

Янтри можна знімати з дощечки і очищувати або сіком лимона або спеціальною рідиною для чистки кольорових металів.
Тканину, якщо вона забруднилася олією потрібно прати, а якщо вона прогоріла, то  змінити на нову. 
Якщо у вас немає можливості тримати дощечку весь час у потрібному напрямку світу, то можна прибрати її разом з усіма атрибутами в місце, де вона не буде заважати до наступного часу виконання упаї.

Відео як користуватись янтрами, малами, збирати\розбирати https://www.youtube.com/watch?v=drhpkjODKQw