Статті SHAKTI

Бог Шіва – чиста духовна свідомість

Якщо ви звернете увагу на зображення бога Шіви, ви помітете, що з ним пов'язане число 3.
У нього – три ока (Трінетра).
Його зброя – Тризуб (Тришул).
Йому пропонують трилисник рослини більви.
Він - третій із Тріади (Брахма, Вішну та Шіва).
На його лобі видно три горизонтальні смуги попелу - трипундра.
Він - Тріямбака (Трьохокий), Він - Трікаалдарші (Той, що бачить три виміри часу - минуле, сьогодення, майбутнє).

Шіва – вічний Бог у тантрі.  Для Нього немає ні народження, ні смерті.  Він – без початку та без кінця.  Навіть Махапралайя, Велике Розчинення, не може вплинути на Нього.  Те, що пов'язане з часом та простором, неодмінно закінчується.  Але Він – поза часом та простором. Він - Трікал Джнані (який знає три виміри часу - минуле, сьогодення і майбутнє).  Його також називають Каалантаком.  "Каал" означає "час" або "смерть". Смерть не може торкнутися Його, смерть боїться Його.  Той, хто не пов'язаний часом, не пов'язаний і смертю.  Він не біжить протягом часу, а час біжить за ним.

Він - Трилока Дарші, Той, хто може бачити три світи (небо, землю та підземний світ).  Це можливо лише тоді, коли хтось перебуває над усіма трьома світами.  Ніхто, крім Бога Шіви, не має цього привілею.  Він пов'язаний простором, а простір перебуває під його контролем.  Отже, Він – поза впливом заплутаності часу та простору.

У людях є три якості матеріальної природи – саттва, раджас та тамас.  Порятунок (з колеса перероджень) можливий лише тоді, коли людина виходить за межі цих трьох якостей.  Використовуючи свій Тризуб, він звільняє свого відданого від цих трьох пут і змушує його досягти стану чистої духовної свідомості.  Бог Шіва – це чиста духовна свідомість.  Немає жодного народження і жодної смерті після досягнення цього найвищого стану.

Він усуває гріхи трьох народжень своїх відданих (минулого, сьогодення та майбутнього). Під час 3-кратного обходу його храму - гріхи, вчинені розумом, знищуються на 1-му щаблі (прадакшини), гріхи, вчинені мовою, на 2-му сщаблі, і гріхи, вчинені тілом, на 3-му щаблі.  Він Сатчітаананда - Буття-Свідомість-Блаженство!

Хара Хара Махадев ~ Ом Намах Шівайя!