Статті SHAKTI

СВЯТО МАХАШІВАРАТРІ

СВЯТО МАХАШІВАРАТРІ

Це свято визначають у місяці Магха на Чатурдаша Кршна пакша тітха. У цей день Господь Шіва вперше проявив себе у вигляді величезного, безкінечного вогняного стовпа. Ні Вішну ні Брагма не могли знайти ні Його початку ні кінця. Ця форма Господа Шіви має назву ШІВАЛІНГАМ (запліднююча енергія Шіви). Тому в ніч Махашіваратрі поклоняються Господу Шіві у вигляді ШІВАЛІНГАМА і просять духовного прогресу у пізнанні своєї власної природи, розвитку духовних якостей, якості вівки (вміння розрізняти, відділяти істино правильне від неправильного, реальність від ілюзії, причини від наслідків), вайраг'ї (вміння були зануреним у життя і при цьому не бути прив'язаними і залежним від нього). Мантра для поклоніння ОМ НАМАХ ШІВАЙЯ.

У цей день Господь Шіва взяв шлюб із Парваті і в цю ніч вона була захоплена силою, величчю і якостями свого чоловіка. Тому в цю ніч жінки моляться (медитують) про здоров'я, силу і хороші якості своїх чоловіків. Мантра для поклоніння ОМ НАМАХ ШІВАЙЯ.

У цей день Господь Шіва випив отруту Халахала під час пахтання Вселенського океану (Самудра Мантана). Ця отрута з'явилася як перша реакція на пахтання і могла знищити все живе у Всесвіті. Він утримав її в своєму горлі і від цього Його горло стало синім. Така його форма називається Нілакантха. Ця форма прибирає всі отрути із наших всіх тіл та із нашої свідомості. Тому в цю ніч моляться (медитують) про те, щоб очистити всі три тіла від будь-якої отрути, забруднення, яка з'являється в нас. Мантра для поклоніння ОМ НАМО БГАГАВАТЕ НІЛАКАНТХАЙА НАМАХА.

У цей день Господь Шіва виконав Вселенський танець Створення, Підтримки і Руйнації, який у філософії Санатана Дгарми називається Тандава. Цей танець став початком триєдиним принципам творіння, підтримки і руйнації, яким підкоряється будь-які процеси у Всесвіті. У цю ніч поклоняються величі Господа Шіви як джерела створення Всесвіту, його підтримки і його руйнації. Мантра для поклоніння ОМ НАМАХ ШІВАЙЯ.

У цей день Господь Шіва захистив Чандра Дева (Місяць) від повного прокляття мудреця Дакші, давши йому можливість після повного зникнення на небі (Новак, 30 місячна доба), знову народжуватися. У цю ніч медитують на безкінечний процес реєнкарнації; на принцип, що кінець - це завжди початок нового; на звільнення від народжень і смертей; на вихід із кола Самсари. Мантра для поклоніння ОМ НАМАХ ШІВАЙЯ.


Варто цього дня зранку прийняти душ, одягнути чистий одяг, помолитися Господу Шіві і взяти посильний піст. Він має бути таким, щоб Ви могли його витримати і у Вас залишилися сили на святкування вночі. Також можна взяти аскезу (обмеження) від негативних звичок сьогодні, наприклад, не палити, не вживати алкоголь, не їсти м'яса і інших продуктів насильства. Також можна у цей день спробувати бути усвідомленим у всіх своїх діях, тобто розуміти що ви робите та які наслідки вас очікують і взяти відповідальність за це на себе. Після 20:00 можна розпочати свято. Перед ним треба прийняти душ і одягнути новий чистий святковий одяг, прикраси. Підготувати підношення для Господа Шіви у вигляді квітів, фруктів, солодощів. Якщо у Вас є така можливість зробіть Пуджу для Нього, запаліть лампадки, запропонуйте фрукти, воду, аромапалички (дим від них) почитайте мантри (помоліться) помедетуйте на ваші якості, на те, що я описала вище. Будьте у захваті від величі Господа! Усвідомте це, -розчиняться у щасті від можливості доторкатися до енергій Господа. Радійте, що життя все ще продовжується, кожній хвилинці, кожній миті, кожному кроку. Радійте тому, що є можливості змінити себе, все ще є ці можливості! Якщо ви знаходитесь в умовах, де неможливо зробити фізичне піднесення Господу Шіві, зробіть це подумки.