Статті SHAKTI

Махашиваратрі 01.03.22

Велика ніч поклоніння Шиві - Махашиватратрі відбудеться з 28.02.2022 на 01.03.2022
У цей день Шива спускається на Землю, точніше, його чоловіча енергія наповнює простір Землі. Під час Калі юги є нестача чоловічої енергії, тому що під час Калі домінує жіноча шакті. Вшанування Шиви цієї ночі дає можливість досягти тих цілей і бажань, які Ви поставили перед собою.

Це час сприятливий для єднання з Шивою, Абсолютом, Богом. Цієї ночі потрібно поставити санкальпу (побажання, намір). Вона має бути пов'язана з можливістю духовного розвитку, адже ця ніч відкриває можливості для досягнення мокші (звільнення). Шива приймає будь-які бажання, і матеріальні і духовні. Для духовних намірів це найкращий час. Для матеріальних починань краще підійде день Акшая тритії.

У цей час рекомендовано голодування як жертвопринесення, яке має назву Врата.
Шива покровитель аскетів, тому на цей час бажано відмовитись від будь-яких прив’язаностей, нехай і не на довго. Можна відмовитись від їжі. Не приймати їжу протягом усього дня та всієї ночі. Або ж, якщо це непосильно, то не їсти тільки від заходу сонця до світанку. Якщо ви не можете відмовитися від їжі, ви можете дати обітницю мовчання та мовчати протягом зазначених проміжків часу. Або відмовитися від куріння та вживання алкоголю. Можливо, ви схильні до нападів гніву і грубі до інших людей, відмовтеся в цей день від агресії і проведіть день у спокої.

Вранці потрібно зробити санкальпу (намір, бажання) і протягом дня читати мантру Шиві: Ом намах Шивая. Бажано всю ніч не спати, прославляючи Шиву. Якщо ви маєте можливість брати участь у безперервному співанні мантр, краще це зробити.
Вихід із поста 01.03.22 зі сходом сонця. У цей час потрібно приготувати сатвичну їжу (без продуктів насильства), запропонувати її Шиві (прасада) і пригостити нею людей, що вас оточують. Вихід із поста передбачає прийом легкої їжі один раз на день.

Центр тантричних знань SHAKTI запрошує долучитись до вшанування Господа Шиви.