Статті SHAKTI

Ардханарішвара

Поєднання Шіви та Шакті в одному тілі. Ця форма нагадує нам, що Шіва - поза статтю, але включає в себе обидві статі. Він є непроявленим, а Шакті — проявлена; Шіва - безформний, а Шакті - сформована. Свідомість Шіви та енергія Шакті - не тільки в космосі загалом, а й у кожній людині.

Форма Ардханарішвари також ілюструє, як жіночий принцип Бога, Шакті, невіддільний від чоловічого принципу Бога, Шіви.

Ардханарішвар зображується наполовину чоловіком і наполовину жінкою, розділеним посередині. «Ардханарішвара» є комбінацією трьох слів - «Ардха», «Нарі» та «Ішвара», що означає «половина», «жінка» і «господь», і в поєднанні означає Господь, половина якого — жінка.

Ардханарішвара представляє енергію творіння та творчу силу. Бог знаходиться за межами уявлення про будь-яку сексуальну приналежність. Бог може бути чоловіком, жінкою і навіть безстатевим. Отже, Бог, який перебуває у цьому внутрішньому стані, називається Ардханарішвара. Шіва та Шакті — це одна вища сила.

Мудрець Бхрінгі поклонявся Махадеву лише як формі всього чоловічого. До жінок мудрець не мав стільки ж високої поваги. Махадєв сказав: «Парваті – моя половина. Таким чином, я – наполовину жінка». Але мудрець не прийняв цієї правди. Тоді Шіва та Парваті набули трансцендентної форми божества, яке їх з'єднує, Ардханарішвара.

Джай Шрі Ардханарішвара!