Статті SHAKTI

Шакті. Історія відданості

Визначення бхакті чи відданості.
      Одного разу Шрі Кршна був хворий. Його чисте, ніжне тіло спалахнуло лихоманкою. Ні ліки, ні чари не діяли. Мати Яшода глибоко стурбовано запитала:
- Шьяма, ми перепробували все, що було в наших силах, але твоя лихоманка продовжує зростати. Чи не хочеш ти сказати мені, що допоможе тобі?
     
 Шрі Кршна посміхнувся.
- Матінко, поклади пил зі стоп того, хто дуже любить мене, на мій лоб, і я одужаю.
— Це легко зробити, — сказала Яшода, — все місто наповнене гопі (пастушок), які люблять тебе більше за життя. Скоро я принесу те, що тобі потрібно.

Яшода пішла від хати до хати. Всі гопі сказали їй, що якщо Шрі Кршні потрібні їхні голови, вони з радістю відрубають. Але вони ніколи не вчинять злочини, покарання за які - пекло. Бо в писаннях сказано, що відданий потрапить до пекла якщо пил із його стоп торкнеться чола  Господа.

Зрештою Яшода зустрічає Радху. До неї вона звертається з тим самим проханням.
 ⁃ Матінко, все, що в мене є, належить Шьямі. Бери, що хочеш, усе присвячено Богові.
 - Радхо, ти знаєш, що це означає?
 – Спокійно, – відповідає Радха. Воістину блаженна я, якщо заради бога я вирушу в пекло. Візьми пил із моїх стоп, мати, і не зволікай. Якщо тільки Він одужає, я з радістю винесу муки ста пекель».
      І мати Яшода зрозуміла, що лихоманка Кршни була його лілою (божественною грою), щоб виявити безкорисливу відданість Радхи!

Ом Намо Бхагавате Васудевая Намаха ~ Радхе Радхе Джай Шрі Кршна ~ Шубх Прабхат!