Статті SHAKTI

Ґанеша

Традиція описує тридцять два образи Ґанеші. Він може бути зображений сидячі у позі королівської невимушеності, стоячи або танцюючи. Він може мати чотири, шість, вісім і більше рук і кілька голів; його руки можуть тримати різні символічні предмети: його зламаний бивень, раковину, миску з солодкими тістечками (модака), фрукти, червоні чи жовті квіти, книги, письмове приладдя та зброю.

Зазвичай він тримає в руках петлю, що символізує його м’яке стримування розуму, і слоновий ріжок, його «люта» зброя, яку він використовує, щоб усунути перешкоди зі шляху своїх відданих і направити їх у правильному напрямку. Вітарка мудра або жест вчення, коли великий і вказівний пальці утворюють коло, пов’язані з Ґанешем. Він також зазвичай піднімає одну руку долонею назовні в підбадьорливому жесті (варадахаста мудра), що означає «не хвилюйся».

Покровитель літератури, Ґанеша — писар, який допоміг написати «Магабгарату», величезний усний епос Індії. Писемність — це гранична активність, і Ґанеша усуває перешкоди, пов’язані з передачею думки або мови в письмове середовище.

Він — владика муладгара-чакри, тонкого енергетичного центру на основі хребта, вмістилища інстинктів, пам’яті та волі. У цій чакрі сила Кундаліні, представлена ​​у вигляді змії, що згорнулася, дрімає, поки не прокинеться і не підійметься вгору до сагасрари, або коронної чакри, породжуючи просвітлену свідомість.

Хоча кажуть, що він дотримується цнотливості, але Ґанеша має трьох дружин, Буддгі (розрізняюча мудрість), Ріддгі (яка володіє навичками) і Сіддгі (успіх, виконання, досягнення), які є аспектами його істоти, його шакті або сил.

Кожна частина тіла Ґанеші - символічна. Священний склад АОУМ, написаний на санскриті, нагадує профіль голови Ґанеша з вигнутим тулубом; тому його хобот є символом звуку, з якого було створено світ. Своїми великими вухами Ґанеша чує молитви всіх; однак він не завжди дає своїм істинним відданим те, про що вони просять, а дає їм те, чого вони потребують для свого духовного розвитку.

Його величезний живіт і ненаситний апетит до їжі демонструють велику кількість його цілющої енергії. Ґанеша надзвичайно любить модаку, солодкі кульки з рисового або пшеничного борошна, що символізують нектар коронної чакри, що дарує безсмертя і блаженство. Його живіт подібний до безмежного простору, що містить незліченні модаки, або людські душі. Його вигнутий хобот, Вакратунда, це хребет людини, яка з'єднує головний мозок (Шіву) з його Шакті, яка є Кундаліні і дрімає в області тазового дна.

Джай Шрі Ґанеша ~ Благословенний день тижня середа, день Божественної душі! ⠀