Статті SHAKTI

Якості Картикеї, сина Господа Шіви

Картикея, син бога Шіви та богині Парваті, відомий під багатьма іменами - Субраманья, Санмукха, Шаданана, Сканда та Гуха. У південних штатах Індії Картикея - популярне божество, відоміше як Муруган.

Він - втілення досконалості, хоробрий лідер божественних сил і бог війни, створений для знищення демонів, що уособлюють негативні тенденції у людях (розумних істотах).

Інше ім'я Картикеї - Шаданана, що означає «той, у кого шість голів», відповідає п'яти почуттям та розуму. Шість голів також символізують його переваги, що дозволяють йому бачити у всіх напрямках — важливий атрибут, який гарантує, що він зможе відобразити всі види ударів, які можуть його вразити.

Військові атрибути і шість голів Картикеї вказують, що якщо люди мають бажання перемагати своїх внутрішніх ворогів і контролювати своє життя, то їм потрібно опанувати і контролювати свої вади і слабкості такі як : кама (бажання), кродха (гнів), лобха (жадібність), моха (пристрасть), мада (его) і матсар’я (ревнощі).

Картикея носить в одній руці спис, а інший завжди благословляє відданих. Його засіб пересування — павич, благочестивий птах, який стискає ногами змію, що символізує егоїзм та бажання людей. Павич уособлює руйнівника шкідливих звичок та переможця чуттєвих бажань. Таким чином, символіка Картикеї вказує на шляхи та засоби досягнення досконалості у житті.

Джай Картикея Джай Боленатх!