Статті SHAKTI

Рудра Єдиний Бог

У «Шветашватарі упанішадах» описано, як всі ріші (мудреці) зібралися разом і провели дослідження шастр про Парамбрахму. Вони дійшли висновку, що обговорення не зможе встановити істину, тому всі вони медитували протягом кількох небесних років із запитанням: хто це той, від кого все приходить і зливається з істотою до початку часів? Хто є тим Єдиним Остаточним Богом Богів?

І після багатьох років безперервного Самадгі (надприродного стану розуму) це було відкрито брахмаріші. Шветашватар отримав просвітлення і літав в ефірі з безмірним блаженством і божественним сяйвом, проголошував усім ріші.

Так сказав великий ріші у другій шлоці-мантрі третьої адхьяй (глави) Шветашватара Упанішад з Яджурведи, який є одним із шести основних Упанішад: Эко хі Рудро на двітійайа тастур’я імамл локан ішата ішанібхіх |

пратйах джанас тішхатиі самчукочантакале самсṛджйа вішва бхуванані гопах || 3.2 ||

Рудра справді один, бо знаючі Брахмана не допускають існування другого, тільки Він керує всіма світами Своїми силами. Він перебуває як внутрішнє Я кожної живої істоти. Створивши всі світи, Він, їхній Захисник, повертає їх до Себе наприкінці часів.

Не тільки в цій Упанішаді, а й у Яджурведі, Тайттарія Самхіта 1.8.6, Рудра чітко названий Пашупаті та Повелителем жертвоприношень, а також Великим Єдиним Богом без другого.

«Пашунам сарма асі шарма йаджаманасйа сарма ме йача Эка Ева Рудро На Двітіяя Тастхе Ахустхе Рудра Пашух Там Джушасва. - Яджурведа, Тайттарія Самхіта 1.8.6.

Ми молимося Господу всіх жертвоприношень і Господу всіх богів, який є Рудрою, тільки найбільшим Владикою всього космосу, який не має жодного другорядного, і всі істоти і боги є його домашніми тваринами (пашу), і тільки він там Господь, єдиний Господь Пашупаті.

Ом Намо Бхагавате Рудрайа Намаха