Статті SHAKTI

ВРАТА

Термін «врата» (піст, обітниця, аскеза) широко відомий з раннього ведичного періоду.  Тільки в Риґведі слово «врата» зустрічається трохи більше двохсот разів.  Врата в усій ведичній традиції розглядається як частина дгарми (морального обов'язку) кожної людини.
У загальному сенсі на санскриті «врата» означає «релігійну обітницю».  Врата означає набір правил та дисципліни.

Обґрунтування і вид врата варіюються залежно від варни, статі, конституції тіла, мети тощо. Врата  тісно пов'язані з релігійними ритуалами бгакті (відданість, служіння Богу). Більшість врата здійснюються, щоб досягти мокшу (повне звільнення від колеса перероджень), відновити життя, полегшити карму і, що найважливіше, щоб принести задоволення богам і богиням.

Кажуть, що Богиня Парваті спочатку дотримувалася посту Шравана Сомвара Врата, щоб отримати Бога Шіву за свого чоловіка.  Завдяки сприятливості цього посту вона отримала Махадєва в образі свого чоловіка.  
Також, відомо, що пости щопонеділка дотримуються дівчата для виконання бажання отримати обраного ними чоловіка.

Пост «16 понеділків» (солах сомвара) вважається найсприятливішим із усіх постів Шіві.  Цей пост можуть дотримуватись як чоловіки, так і жінки.  Його дотримуються незаміжні дівчата для щасливого та мирного життя.  Піст «16 понеділків» дотримуються заміжні жінки заради довголіття своїх чоловіків.

Врата понеділка (сомаврат) слід дотримуватися тим людям, у яких Чандра (Місяць) перебуває у слабкому становищі в Кундалі (у гороскопі народження), або Чандра не здатний дати сприятливих результатів.  А також для усунення песимізму та збільшення душевного щастя.  Володар Чандри — Шіва, бо він тримає місяць на своїй голові.  З усіх планет Місяць найближче до Землі, отже, він найбільше впливає на наше життя та розум.  Цей врата також дотримується для здоров'я матері та материнського щастя!

Джай ШіваШакті ~ Джай Шіва Шанкар!