Статті SHAKTI

Форми Богині Лакшмі

Богині Лакшмі поклоняються у кількох формах. Лакшмі також вважається богинею-матір'ю, коли справа доходить до забезпечення багатства в його 16 формах: знання, інтелект, сила, доблесть, краса, перемога, слава, амбіції, моральність, золото та інше багатство, продовольче зерно, блаженство, щастя, здоров'я, довголіття та доброчесне потомство. Найпопулярнішими формами богині Лакшмі є вісім, які разом відомі як Ашта Лакшмі:

  1. Аді Лакшмі - первісна богиня-мати;
  2. Дхана Лакшмі - богиня матеріальних благ;
  3. Дхан’я Лакшмі - богиня гарного врожаю та зерна;
  4. Гаджа Лакшмі - богиня могутності та сили;
  5. Сантана Лакшмі - богиня потомства;
  6. Віра Лакшмі - богиня мужності та сили;
  7. Від’я Лакшмі - богиня знань;
  8. Віджая Лакшмі - богиня перемоги.

Вважається, що вісім форм Ашта Лакшмі завдяки своїй індивідуальній природі виконують людські потреби та бажання.

- Аді-Лакшмі або «Початкова Лакшмі», також відома як Маха-Лакшмі, є дружиною Шрі Нараяни, яка живе з ним на Вайкунтхі або іноді сидить у нього на колінах. Її служіння богу Нараяні символізує її служіння всьому всесвіту (відомо також служіння Рамі чи Подателю щастя, і Індірі, що тримає близько до серця лотос як символ чистоти).

- Дхана означає багатство у вигляді грошей чи золота; на нематеріальному рівні це може навіть означати внутрішню силу, силу волі, талант, чесноти та характер. Отже, ім'я Дхана-Лакшмі представляє цей аспект людського світу, і з її божественної милості ми можемо знайти багатство і процвітання.

- Дхан’я-Лакшмі – дарувателька сільськогосподарських багатств та, з іншого боку, найважливішої їжі для людей. Її божественною милістю можна забезпечити достаток їжі цілий рік.

- Гаджа-Лакшмі або «Слон-Лакшмі», що народилася з пахтання океану – легендарного Самудра Мантхана з індуїстської міфології – дочка океану. Гаджа-Лакшмі допомогла богу Індрі повернути втрачене багатство із глибини океану. Ця форма богині Лакшмі є дарувателькою і захисницею багатства, процвітання, благодаті, достатку та королівської влади.

- Сантана-Лакшмі – Богиня потомства, скарб сімейного життя. Шанувальникам Сантана Лакшмі даровано безліч добрих дітей, які мають міцне здоров'я і довге життя.

- Віра-Лакшмі. Як випливає з назви (Віра = доблесть чи мужність), ця форма богині Лакшмі дарує мужність, силу та могутність. Вірі-Лакшмі поклоняються, щоб здобути доблесть і силу, щоб здолати грізних супротивників на війні або просто подолати життєві труднощі та забезпечити стабільність життя.

- Від’я-Лакшмі. Від’я означає знання, а також освіту — не просто ступеня чи дипломи університету, а справжню всебічну освіту. Отже, ця форма Богіні Лакшмі є дарувателькою знань про мистецтво і науки.

- Віджая-Лакшмі. Віджая означає перемогу. Отже, ця форма богині Лакшмі символізує перемогу у всіх аспектах життя — не лише на війні, а й у великих життєвих битвах та маленьких битвах. Віджая-Лакшмі поклоняються, щоб забезпечити всебічну перемогу в усіх аспектах життя. Вона також відома як Джая Лакшмі!

Джай Шрі Маха Лакшамаяї Намах!

Куладжаа