Статті SHAKTI

НАВАРАТРІ

Наваратрі (Нава – дев'ять, ратрі – ніч) – це шанування дев'яти форм Дурги, яке проводиться після заходу Сонця.

За день до початку Наваратрі, потрібно поклонятися Ґанешу з мантрою: Ом Ґам Ґанапатаяй намаха. У санкалпі попросити Ґанеша проявити все найблагосніше у Вашому житті. Також читається НаваДурга става.

1й день

Церемонія Матері Шайлпутрі. Перша форма Матері Дурга, Маа Шайлпутрі, втілення богині Парваті, дружини Шіви.

В астрології представлена ​​Чандрою.

Перша форма – Шайлапутрі. Деві-Пурана згадує Її як «Шайлараджа-сута» (Дочка Володаря Гір). Ім'я Дурга Деві Шайлапутрі (Шайлараджа-Путрі або Парваті) Вона отримала через втілення, як дочка царя Гімалаїв. Легенда говорить про те, що богиня народилася спочатку як Саті - дочка царя Дакші, яка згодом стала дружиною Господа Шіви. Потім, після своєї смерті у формі Саті, вона народилася як прекрасна дочка царя Ґімалаїв – Парваті і знову стала дружиною Шіви. Ім'я Шайлапутрі – дочка гори – прямо вказує на пагорб Кайласа, який розташований серед Ґімалаїв, де Бог Шіва перебуває разом зі своєю Шакті. Таким чином, ім'я Шайлапутрі асоціюється як із домом батька, так і з домівкою чоловіка. Богиня Шайлапутрі носить на голові половинку Місяця, сидить верхи на бику і тримає у правій руці тризуб, а в лівій – лотос.

Вважається, що обитель Шайлапутрі в тілі людини Муладхара чакра. Здійснюючи пуджу першого дня, віруючий концентрує свою увагу на муладхара чакрі. Це початкова точка його десятиденної духовної практики під час Наваратрі. Медитація на цю форму Богині дуже сприятлива і дозволяє отримати все бажане.

Читати мантру: ВАНДЕ ВАНЧІТАЛАБХАЙА ЧАНДРАРДХА КРТАШЕКХАРАМ ВРШАРУДХАМ ШУЛАДХАРАМ ШАЙЛАПУТРІМ ЙАШАСВІНІМ - 1 раз.

І мантру ОМ ШАЙЛАПУТРІМ НАМАХА - 108 разів.

Санкалпа має бути спрямована на розвиток у собі якостей, пов'язаних із безкорисливою любов’ю. Як мати любить свою дитину, просто тому, що вона є, так і мати Парваті любить усіх нас просто за наше існування.

Можна зробити як пуджу (обряд). Потрібно взяти мурті (статуетку) або янтру або зображення Дурга Деві. Запалити дві діпаки (лампадки) з олією ґхі і 1 дхупу (аромопаличку). Сісти обличчям на схід. Поставити це перед собою. Покласти будь-який фрукт і читати мантри.

Хочу нагадати, що все це робиться після заходу сонця. Янтру або мурті можна залишити в цьому місці на всі 9 днів. Міняти тільки дхупу, фрукт та діпаки.

2й день

Присвячений поклонінню Брахмачаріні. Це форма незаміжньої Богині Парваті. "Брахма" означає тапас - аскезу. Таким чином, Брахмачаріні – це та, що практикує аскезу. Брахмачаріні - надзвичайно благочестива та миролюбна форма Дурги, яка завжди перебуває у медитації. Брахмачаріні уособлює силу і наполегливість на шляху душі до Господа, самодисципліну, шлях зі світу невігластва до усвідомлення себе як божественного початку.

Форма Брахмачаріні промениста. У правій руці вона тримає акшамалу - мали з рудракші, а в лівій - командалу і традиційно представлена, як незаміжня жінка. Мали символізують концентрацію та медитативний процес, необхідні для набуття знань. Вона у білому одязі, що означає чистоту. Брахмачаріні є силою, яка допомагає подолати всі перешкоди на шляху до духовної практики. Вважається, що у цій формі Богиня Парваті робила свою аскезу, щоб отримати Господа Шіву за чоловіка.

Тисячу років вона їла фрукти і коріння, потім тисячу років вона їла лише листя. Довгий час вона виносила муки просто неба, стоячи під зливами, палючим сонцем і градом. Після таких випробувань вона три тисячі років харчувалася тільки сухим листям більви, що падало на землю. Увесь цей час, вона була поглинута шануванням Господа Шіви. Після цього вона припинила їсти навіть сухе листя. Кілька тисяч років вона жила без їжі та води. Оскільки вона відмовилася їсти навіть сухе листя більви, вона ще відома під іменем Апарна. Після цих суворих аскез протягом тисяч років від її тіла залишився один скелет, волосся сплуталося. Спостерігаючи все це, її мати Менака дуже страждала. Щоб відвернути її увагу від суворого тапаса, вона вигукнула - "Ума!", Що означає "О! Ні!". З того часу Парваті носить також ім'я Ума. Через виконання нею такої надприродної аскези її дали ім’я Брахмачаріні.

Згідно з астрологією, Мати Брахмачаріні контролює Мангала і зменшує будь-які негативні наслідки наших попередніх діянь. Очищує серце від негативних спогадів.

Читати мантру: ДАДХАНА КАРА ПАДМАДХЙАМ АКШАМАЛАКА МАНДАЛУ ДЕВІ ПРАСІДАТУ МАЙЇ БРАХМАЧАРІНЙА НУТТАМА - 1 раз.

ОМ БРАХМАЧАРІНЙА НАМАХА - 108 разів.

3й день

День Чандраґантхі. Це форма богині Парваті під час її заміжжя. Третя форма Дурги називається як Чандраґханта; це ім'я складається з двох слів: «чандра» («місяць») та «ханта» («дзвін»). Також має ім’я, як Чандаґанта та Чандамунда. Жахаючи демонів звуком дзвіночка Чандраґханта є проявом жахаючого аспекту Дурги. Богиня у цій появі представляє спокій, мир та процвітання у житті. Красива, із золотистим сяючим ликом, із півмісяцем на голові, Чандраґханта сидить на левові, зображується вона в цій формі, як правило, із десятьма руками: одна рука зображена в жесті «джняна-мудра», друга — у жесті благословення, в інших вона тримає квітку лотоса, тризуб, булаву (символ влади), глечик з водою та зброю. Три її ока контролюють все, що відбувається у світі, і в разі потреби, вона завжди готова протистояти невігластву, що породжує різні прояви темних сил у нашому світі, у цьому їй допоможе зброя в її руках: стріла, стрекало, ніж із закругленим вістрям. Зображується верхи на левові. Її називають Богинею духовної внутрішньої сили.

У цей день рекомендується для жінок почитати свого чоловіка, постаратися разом із ним побачити всі його труднощі та надати максимальну турботу. Для чоловіків буде важливим подарувати своїй дружині червону квітку (квіти), розповісти, як вона збирається піклуватися про неї та дітей. Позитивно разом обговорити спільні сімейні плани на найближчі декілька років, вони матимуть божественну підтримку. Добре разом згадати день знайомства та всі труднощі, через які довелося пройти. Щиро подякуйте один одному за підтримку у важкі хвилини. Та сила, яка утримує вас поруч і є Богиня, яка несе вам світло любові. Проявіть турботу до своїх та чужих дітей. Чим більше ви віддасте турботи, набагато більше до вас прийде від вселенської Матері.

Дуже добре, якщо Ви самі виконаєте перед сном Ґаятрі Мантру. Залишіть склянку води біля ліжка та випийте після пробудження. Вона буде благословенна Богинею і зцілить від душевних переживань. Можна загадати бажання, пов'язане із сім'єю.

Ом Аїм Хрім Чандраґантай Намаха!

Мата Чандраґхата представлена ​​Шукрою.

Читати мантру: ПІНДАДЖА ПРАВАРАРУДХА ЧАНДРАКОПАСТРА КАІРЙЮТА ПРАСАДАМ ТАНУТЕ МАХЙАМ ЧАНДРАГХАНТЕТІ ВІШРУТА - 1 раз.

ОМ ЧАНДРАҐХАНТЕТІ НАМАХА - 108 разів.

4й день

Поклоніння Кушманді.

Ку+Ушма+Анда – саме таке походження має це слово. "Ку" означає "маленька", "Ушма" - тепла, гаряча або енергія, і "Анда" означає космічне яйце, або Всесвіт. Ось із чиєї частини тепла з'явився Всесвіт. Ось чому вона по праву має ім'я Кушманда. Кушманда – Мати Всесвіту, що створює світи Своєю абсолютною могутністю та благоволінням. Коли навіть часу не існувало, була лише порожнеча, заповнена пітьмою, Кушманда-Деві створила Всесвіт згідно зі своїм задумом однією лише своєю усмішкою. До її прояву не було ні явленого, ні неявленого. Її світло проникло в усі куточки світобудови, подібно до променів сонця. Ця форма шанується також як Аді-Шакті.

Обитель її знаходиться в ядрі Сур’я-локи - Сонця. Лише Вона одна здатна перебувати там. Вона керує сонячним світлом, Сонце є лише видимою частиною Її надзвичайного сяйва. Саме тому сяйво Сур’я Дева перевершує сяйво решти Девів. Усі сторони світу освітлені Її променистим сяйвом. Світло, яке спостерігається у світі живих істот та об'єктів, – лише мала частина Її Божественної природи.

Аштбхуджа, Восьмирука, у семи зі Своїх рук тримає Вона командалу, лук, стрілу, лотос, глечик з амритою, диск та булаву. У восьмій руці у неї мали, що дарують вісім містичних досконалостей і дев'ять скарбів. Кушманда сидить на левові, що втілює мужність і дґарму.

Вшануванням Деві усуваються всі хвороби та нещастя, дарується довголіття, слава, сила та здоров'я. Її осередок у тілі – Анахата чакра. Кушманду легко умилостивити. Своїм відданим допомагає Вона досягти Вищої обителі. Того, хто прагне Її, обдаровує Мати трансцендентним сприйняттям і відчуттям Її милості. Матеріальний світ перетворюється для такої людини на Божественне місце.

Мати Кушманда представляє Сур’ю.

Вважається, що це творча сила Всесвіту. Вона живе усередині Сонця. Мудреці пояснюють – що це образ того, як ми самі створюємо Світ… свою Реальність.

Ми звертаємо промені уваги і світ існує, немов у прожекторі. Хочемо бачити радість - і щодня вона розкривається перед нами всіма своїми фарбами. Слухаємо про прикрощі людей, несправедливість у світі - і життя стає боротьбою і поглиблюються протиріччя. Але це лише наш власний вибір!

Наша віра у реальність і є видом індивідуальної ілюзії. Це велика майя.

Сьогодні у вашому житті проявиться енергія Творця свого життя. Пам'ятайте, що те, що всередині, те і зовні. Проведіть час у думках про своє майбутнє. Чим більше світла в них буде, тим радіснішим буде ваш завтрашній день.

У ваших думках має бути незламна віра в те, що крім Вас немає нікого, хто створює ваше життя. Не забувайте, що є закон Карми. Згадайте про своє здоров'я, достаток, силу, здатну творити красу. Як часто ви дякуєте Творцю за те, що у вас є безцінна можливість жити?

Сьогодні буде досить помилуватися квіткою гібіскуса чи червоної троянди. Відчути його запах, відчути який він на дотик.

Ом Деві Кушмандаяй Намаха!

Читати мантру: СУРАСАМПУРНА КАЛАШАМ РУДХІРАПЛУТАМЕВА ЧА ДАДХАНА ХАСТА ПАДМАДХЙАМ КУШМАНДА ШУБХАДАСТУ МЕ - 1 раз.

ОМ КУШМАНДА ДЕВІ НАМАХА - 108 разів.

5й день

У цей день вшановується Скандамата – мати Картікеї, що сидить на левові.

Богиня у цій формі уособлює безумовну любов і чистоту думок до своїх дітей. Це день материнської підтримки всіх, хто потребує турботи. Вона символізує силу матері, коли її дитина стикається з небезпекою.

Зображується верхи на левові, як чотирирука і з трьома очима, однією рукою вона тримає сина, друга складена в жест благословення, рештою тримає квітки лотоса.

Наше спілкування з оточуючими, рідними та близькими має бути сповнене мудрістю та терпінням. Комунікація неусвідомленої людини супроводжуються надмірною балакучістю, зарозумілістю, нещирістю, боязкістю, страхом. Також ми схильні вдаватися до маніпуляції іншими заради своїх інтересів чи цілей.

Але якщо ми відключимо «его» і послухаємо свій внутрішній голос, це дозволить нам зрозуміти - хто ми є. За нескінченними егоїстичними потребами від нас вислизає правдиве спілкування як із собою, так і з іншими. Навчіться чути та довіряти власному голосу душі. Поки ви знаходитеся в пошуку розуміння зовнішнього світу зверніться усередину себе. Зрозумівши свою природу, своє тіло, свої бажання, ви безсумнівно зрозумієте природу навколишнього світу.

Що треба робити сьогодні.

Докладіть максимум зусиль, щоб говорити лише правду. Зокрема – жодної двозначності. Впевніться, що вас правильно зрозумів співрозмовник. Зробіть кілька дзвінків друзям чи родичам. У кожній людині з вашого оточення є позитивні якості – розкажіть їм про них. Після недовгої практики ви побачите, якою гарною стане ваша мова і яким приємним співрозмовником ви є. Наші страхи зазвичай кажуть нам, що правдою можна скривдити. Насправді все навпаки. Потрібно лише зрозуміти – що вас поєднує з іншими людьми. Виявіть турботу про інших також, як мати дбає про щастя своєї дитини.

Нагадуйте собі – «Сарасваті благословила мене скористатися словами для створення краси в цьому світі».

Дивитися вдень у небо. Подивіться та запам'ятайте – як і де росте трава, квітнуть квіти, тече річка.

Бажано, щоб у сьогоднішньому гардеробі була жовта річ.

Богиня Скандамата принесе у вашу родину щастя, мир та благополуччя.

Ом Деві Скандаматаяй Намаха!

Скандамата представлена ​​Буддхі.

Читати мантру: СІНХАСАНА ГАТА НІТЙАМ ПАДМАШРІТАКАРАДВАЙА ШУБХАДАСТУ САДА ДЕВІ СКАНДАМАТА ЙАШАСВІНІ - 1 раз.

ОМ СКАНДАМАТА НАМАХА - 108 разів.

6й день

Вшанування Матері Катьяяні. Це форма войовничої Богині Дурги, яка в цьому втіленні перемогла демона Махішасура.

Щоб знищити демона Махішасура, Богиня Парваті набула форми Богині Катьяяні. Це була найжорстокіша форма Богині Парваті. У цій формі Богиня Парваті також відома як Богиня Воїнів. Згідно з релігійними текстами, Богиня Парваті народилася в будинку мудреця Каті, тому ця форма Богині Парваті відома як Катьяяні.

Мати Катьяяні сидить верхи на могутньому левові. Вона має чотири руки. У двох руках вона тримає лотос та меч, і двома показує абхайя та варада мудри. Вона носить червоний одяг.

Існують дві версії розповіді про Катьяяні. Згідно з однією з них, мудрець Катьяяна був ревним шанувальником Дурги. Він зробив сувору аскезу, щоб привернути її увагу. Мати Дурга з'явилася Катьяні і пообіцяла дарувати йому, що він забажає. Катьяяна попросив, щоб Дурга народилася, як його донька. Дурга виконала його прохання і народилася, коли виникла потреба перемогти демона Махішасура. Тому вона і отримала ім'я Катьяяні («Дочка Катьяяні»).

Згідно з іншою версією, викладеною в Каліка та Вамана пуранах, Катьяна був першим, хто здійснив шанування Катьяяні, після її явлення. Коли злодіяння Махішасура переповнили Всесвіт, Вішну, Шіва і Брахма випустили свою енергію, і ця об'єднана енергія утворила Катьяяні, що сяє як тисяча Сонців, триоку і чорняву. Всі боги вручили їй свою зброю та прикраси. Озброєна та прикрашена богами, Катьяяні поїхала на майсорські пагорби, де Її побачили демони. Вражені Її красою, вони розповіли про Неї своєму цареві Махішасуру.

Махішасура охопило бажання взяти її за дружину. Коли він попросив Її руки, Катьяяні відповіла, що вийде заміж за того, хто переможе Її в бою. Махішасура вступив у бій із нею. Під час сутички Катьяяні зіскочила з лева і схопилася за спину Махішасура, що прийняв форму буйвола. Своєю ніжною ніжкою Вона завдала буйволу удару по голові і зламала йому шию. Після цього Махішасура вибрався з бездиханого тіла буйвола, і Богиня відтяла йому голову мечем. Тому її стали називати Махішасурамардіні («Вбивця Махішасура»).

У традиції йоги та тантри Катьяяні асоціюється з Аджна чакрою. Катьяяні дарує своїм відданим благочестя, багатство, насолоди та мокшу.

Вона допомагає тим, хто звернувся до неї, знайти в собі відвагу і доблесть, а також силу перемогти своїх внутрішніх демонів.

У цій формі Богиня перемогла демона Махішасура (найбільшого демона), який підкорив всесвіт, і ніхто не міг йому протистояти.

Езотеричний сенс битви з нашим головним демоном – це усунення наших внутрішніх затьмарень. Пристрасть, жадібність, заздрість, гнів, невігластво тримають нас у напрузі віч-на-віч із самим собою. Божественні сили не здатні відкрити нам красу життя, допоки ми не переможемо затьмарення. На фізичному плані вони проявляються головними болями, безсонням, залежністю від алкоголю, уникненням реальності поринанням у свої фантазії. Ми перестаємо бачити сенс життя, втрачаємо свої цілі. У нас з'являються страхи, тривоги та сумніви.

Зброєю проти цих затьмарень є концентрація уваги на моменті «тут і зараз». Необхідно слухати свій внутрішній голос, чинити як підказує серце, не приймати близько чужих слів та емоцій.

Важливо зрозуміти: якщо ваші зусилля зустрічають наполегливий опір, це не ваш шлях. Шукайте все, що вам на радість – у ній уся істина.

Поклоніння Богині у формі Катьяяні допомагає людям відчувати себе повноцінно, не турбуватися про майбутнє і не сумувати за минулим. Сьогодні рекомендується наступна практика:

Перед прийняттям будь-якого рішення, що вимагає обмірковування, на декілька хвилин припиніть роздуми та аналіз ситуації. Зверніть увагу на міжбрів'я. Сфокусуйтеся на поточному моменті і коли внутрішній діалог вщухне – прийміть рішення, виходячи з відчуття комфорту. Правильним буде те, що вам дається без зусиль.

Ця вправа розвиває інтуїцію, натхнення, об'єктивність, ясність дій.

Згодом ви позбавите внутрішнє занепокоєння енергії, і воно розчиниться у світлі мудрості. Ви знайдете психічну стійкість до будь-якої ситуації в житті.

У цей день дуже сприятливо висловити побажання подружжю - яким ви мрієте бачити один одного надалі.

Сьогодні слід вживати мед.

В одязі важлива присутність зеленого кольору.

Ом Деві Катьяяньяй Намаха!

В астрології представлена ​​через граху Гуру.

Читати мантру: ЧАНДРАХАСОДЖВАЛАКАРА ШАРДУЛА ВАРА ВАХАНА КАТЙАЙАНІ ШУБХАМ ДАГХАДДЕВІ ДАНАВАГХАТИНІ - 1 раз.

ОМ КАТЙАЙАНІ ДЕВІ НАМАХА - 108 разів.

7й день

Поклоніння для Величної Каларатрі. Мати Каларатрі (кала - час, ратрі - ніч) - найлютіша форма Богині та уособлює захист від усіх неприємностей. Приносить у життя доблесть і популярність, а також руйнує все непотрібне, старе і зайве.

Сьома форма Дурги носить ім'я "Каларатрі", що означає "Та, яка приходить вночі (Часу)". Так, "Кала" - це "час" і "смерть", і "ратрі" означає "ніч". Весь руйнівний час!

Це найзапекліша форма Дурги. Ця форма насамперед показує, що життя має також темну сторону — шалену Мати Природу, створює хаос і прибирає всі забруднення.

Колір її тіла – темний і чорний. У неї розпатлане волосся. Намисто, що сяє блискавками, прикрашає її шию. Три її ока, що мають форму космічного яйця, постійно кидають блискавки. Коли вона вдихає чи видихає, через її ніздрі виривається полум'я. Вона їздить верхи на віслюку. Жестом піднятої правої руки вона завжди дарує благословення всім без винятку. Жестом нижньої правої руки вона усуває страхи. У верхній лівій руці вона тримає подібну до шипу зброю, зроблену із заліза, а в нижній лівій руці у неї кинджал.

Ця форма нагадує нам, що сум, біль, занепад, руйнація та смерть неминучі. Це правда життя, і заперечувати її марно. Ми повинні прийняти їхнє існування та значення, щоб реалізувати повноту буття та свій потенціал. Зазвичай ми "вбиваємо час" проводячи дні та роки в безглуздій метушні. Начебто наше життя нескінченне. Але варто завжди пам'ятати, що наше життя обмежене існуючими законами природи. У нас є Великий Дар від Творця, і ми втрачаємо свій Шанс, якщо марно витрачаємо свій час, забуваємо про свою місію у цьому народженні.

Поклоніння Каларатрі руйнує невігластво наших щоденних мотивацій та розсіює темряву перед нашим наміром реалізації. І вона ж нагадує нам щодня, що ми збилися зі шляху, якщо викликає в нас гнів, ненависть, невирішені конфлікти, бажання помсти, почуття образи. Це Вона дає нам знаки, що ми не туди йдемо.

Каларатрі усуває негативний вплив планет. Тому сьогодні добре було б прочитати Наваграха стотрам. Також добре сьогодні поклонятися Сарасваті. Оскільки тільки відчувши натхнення, ми можемо виявляти творчість і радісно йти своїм шляхом до мети.

Практика цього дня в тому, щоб розпочати пошук Джерела.

Найбільша ілюзія в нашому розумі – шукати причини того, що відбувається десь поза тілом.

Але якщо звернути увагу на нескінченність, можна зрозуміти, що вона вся всередині нас.

Сьогодні потрібно максимально обмежити спілкування зі світом та спостерігати за процесами, що проходять у середині себе. Для цього практикуйте мовчання. Деякі ситуації потребують комунікацій. Але їх слід максимально обмежити. Виявіть творчість у цьому. Заощаджуйте слова. Ця енергія буде спрямована на руйнування хаосу всередині. Сфокусуйтеся на тому, що Я це спостерігач. Замість хаосу у ваше життя прийде Краса та усвідомлення Нескінченного Порядку. Ваше народження відбувається у кожний момент усвідомленості. Особливо зверніть увагу на страхи – звідки вони з'являються. Вони є продуктом розуму і вказують на те, де ми не довіряємо Богові.

Протягом дня намагайтеся візуалізувати лотос. Увечері перед сном постарайтеся побачити - ким будете в момент смерті.

Сьогодні обов'язково прийміть ванну. Але якщо немає можливості, то хоч під душем побудьте довше.

Їжте мигдаль та м'яту.

Ом Деві Каларатрія і Намаха!

Керує грахою Шані.

Читати мантру: ЕКАВЕНІ ДЖАПАКАРНАПУРА НАГНА КХАРАСТХІТА ЛАМБОШТІ КАРНІКАКАРНІ ТАЙЛАБЙАКТАШАРІРІНІ ВАМАПАДОЛЛА САЛЛОХАЛАТАКАНТАКАБХУШАНА ВАРДХАНАМУРДХАДХВАДЖА КРШНА КАЛАРАТРІРБХАЙАНКАРІ - 1 раз.

ОМ КАЛАРАТРІ НАМАХА - 108 разів.

8й день

Поклоніння Махаґаурі. Ґаурі у перекладі із санскриту означає золотошкіра. Це форма Парваті, яку найбільше любить Господь Шіва. Ця форма Богині уособлює благодать, очищення від гріхів та покращення суспільства.

Мати МахаҐаурі є божественним покровителем грахи Раху. Служіння у цей день утихомирює шкідливі впливи, які на нас впливають протягом життя.

Вона почорніла від наполегливих зусиль отримати милість Шіви, робила суворі аскези, тяжко працювала.

Коли Господь Шіва був вражений її любов'ю та жертвопринесенням, він омив її чистою водою Ганги. Це зробило її білою та сяючою, як перлина. Після цієї реформації Богиню назвали Махаґаурі.

Цей аватар має ім’я Ґаурі через колір обличчя. У неї чарівний білуватий відтінок шкіри. І виглядає вона як восьмирічна дівчинка.

Це наше трансцендетне сяйво Щастя, коли ми реалізуємось у житті.

Зазвичай, коли ми працюємо над досягненням цілей у житті, іноді відчуваємо безвихідь та безглуздість свого існування. Здається, що так і загинемо в турботах, пропустимо щось важливе.

Так і відбувається, якщо ви працюєте на роботі, яку не любите, спілкуєтеся з людьми, яких не поважаєте, проводите час так, як вам не подобається.

Де ж те, що ми шукаємо у житті?

“Те, що ми шукаємо, є тим, за допомогою чого ми шукаємо”. Щастя знаходиться в самому процесі, а не в якомусь одному моменті, якого ми прагнемо!

Божественна Мати отримала ім'я Дурга, оскільки вона вбила демона Дургам. Слово "Дур" означає "поганий" або "складний", а "Гам" означає "рух" або "шлях". Тому – Та, яка руйнує поганий чи неправильний шлях – Дурга.

Потрібно звертати увагу на негативні тенденції нашого розуму. Зокрема – шукати та фокусуватися на проблемах, рефлексувати з їхнього приводу, шкодувати себе та боятися того, що може статися у житті. Потрібно звернути увагу на свої звички, які наводять у стан фрустрації, відводять від справжнього призначення. Згадуючи про любов і турботу Божественної Матері, ви руйнуєте перешкоди, збудовані суспільством у вашому розумі. Ви принесете у своє життя чисте кохання, і воно крок за кроком, день за днем ​​вичистить ваш розум від сміття, зробить нас сяючими.

На глибокому тонкому рівні це проявляється як Кундаліні Шакті, божественна енергія нашого разума, яка фактично спить. Махаґаурі є тією силою, яка прибирає всі перешкоди та обмеження на шляху заблокованого потоку, і він може підніматися вгору, відкриваючи нам осягнення найвищих ступенів усвідомленості.

Практика сьогодні.

Все, що ви сьогодні робите, виконуйте з любов'ю. Знайдіть красу навіть у побутових обов'язках.

Зверніть увагу – що вас змушує їх виконувати? Ви самі прийняли рішення займатися ними, тому знайдіть радість у цьому процесі або відкладіть його.

Ом Деві Махаґаур'яї Намаха!

Читати мантру: ШВЕТА ВРШЕ САМАРУДХА ШВЕТАМБАРАДХАРА ЖУЧІХ МАХАГАУРІ ШУБХАМ ДАГХАН МАХАДЕВА ПРАМОДАДА - 1 раз.

ОМ МАХАГАУРІ НАМАХА - 108 разів.

9й день

Церемонія для Матері Сіддхідатрі. Форма Сіддхідатрі втілює всі надприродні сили. Вважається, що вона дарувала їх Господу Шіві, коли він поклонявся їй. Вона також може обдарувати ними будь-кого. Але зазвичай у санкалпі просять мудрості і справжнього знання задля здобуття мокші.

Це Форма Дурги, яка дарує своїм відданим різні здібності, зокрема й містичні. Найголовнішою здатністю для людини є здобуття мудрості, терпіння, здатності любити себе і оточуючих, дотримання своєї природи, і найголовнішою – це любити Бога. Сідхідатрі - це та Деві, яка наділила Господа Шіву всіма сіддхами (надздібностями) після його відданого служіння Їй. Так само і нас Вона може обдарувати тим, що ми просимо у неї, на що медитуємо щодня, що контролюємо та вдосконалюємо. Йоги, що володіють сіддхами, це насамперед люди. Але це люди, які навчилися в усьому себе контролювати та жорстко обмежувати. Будь-які здібності приходять через кропітку працю. Якщо людина народилася з цими здібностями, це говорить про те, що вона працювала над ними у своїх минулих втіленнях. За законом карми нічого не буває безкоштовно і ніщо не минає безслідно. Тому будь-яка дія матиме наслідки та реакцію.

Практика сьогодні. Максимальний контроль дій, емоцій, почуттів та думок. Це такі сходи самовдосконалення. Спробуйте, як це жити свідомо. Усвідомлено - це означає не на автоматі. Наш манос все хоче спростити та довести до автоматизму. Але там, де автоматизм, немає нас. Людина здійснює карму за допомогою п'яти органів дії – це мова, руки, ноги, анус та геніталії. Якщо взяти під контроль усі п'ять органів дії, то можна повністю взяти під контроль агама карму - карму, яку ми створюємо, і яка прийде у майбутньому як реакція на наші сьогоднішні дії. Можна почати з простого, це контроль того, що ми їмо або кого ми їмо, як ми їмо, з ким ми їмо, коли ми їмо. Це перший крок до контролю маносу та почуттів. Він починається із контролю мови. Поряд з цим можна починати контролювати що ми говоримо, як ми говоримо, з ким, тощо. Бажаю Вам успішної практики.

Ом Деві Сіддхідатрійаї намаха!

Сіддхідатрі керує грахою Кету.

Читати мантру: СІДДХА ГАНДХАРВА ЙАКШАГХАІР АСУРАЇРА МАРАЙІРАПІ СЕВЙАМАНА САДА БХУЙАТ СІДДХІДА СІДДХІДАЙАНІ - 1 раз.

ОМ СІДДХІДАТРІ НАМАХА - 108 разів.

Так само останній день та ніч – це час поклоніння Наватурзі. Дурга Деві була створена Господом Брахмою, Господом Вішну та Господом Шівою в той момент, коли Деви не могли впоратися з демоном Махешасуром. Він мав велике благословення, що його не зможе убити жоден чоловік від малого до великого. Тоді три Дева зібралися разом і об'єднали свої енергії і створили Деві, яка має всі енергії цих трьох Богів. Тільки вона змогла перемогти Великого Асура Махешасура.

Богиня Дурга - одна з головних, особливо шанованих богинь у ведичному пантеоні. Вона представляє енергію, що протистоїть силам, що загрожують процвітанню та світлій Дґармі. Вона ж проявляється як сила, що руйнує Всесвіт перед новим Творінням, за рахунок чого відбувається зміна циклів існування світобудови. Дурга є проявом жіночого божественного початку – шакті. Жіноча частина ведичного пантеону богів, все різноманіття богинь є лише відображенням численних аспектів потужної сили шакті. Дурзі притаманна рішучість, наполегливість у досягненні поставленої мети, непереможність, затяте прагнення здолати протистояння на Шляху. Вона творить і руйнує, виявляє смиренність і водночас непідвладність, показує світлі добрі якості і водночас може виявити лють і навести страх. Щоб відновити Дґарму і гармонію в цьому світі, боги об'єднали свої сили в єдину божественну енергію Шакті.

Її іменами також є Деві, Шакті, Калі, Парваті, Аді Парашакті, Амба, Бхайраві та інші. "Дурга-аштоттара-шатанама-стотра" ("Гімн ста восьми імен Дурги") містить список 108 імен богині, якими вона шанується. Перерахуємо деякі з них: Агніджвала (вивергає вогняне полум'я), Анекашастрахаста (багаторука), Бхавіні (прекрасна), Бхавані (що породила Всесвіт), Джайя (переможна), Крія (діюча), Сундарі (чудова), Тринетра і Тріям Вікрама (найжорсткіша). Серед аватар Дурги відомі її втілення під іменами Калі, Бґагаваті, Бґавана, Амбіка, Лаліта, Ґаурі, Кандаліні, Ява, Раджесварі.

Ця Богиня живе у кожній людині. Її вісім рук створюють вісім отворів у тазових кістках кожної людини. Через ці отвори проходять пучки нервових каналів та основні канали Наді (енергетичні канали), які роблять наше грубе тіло зібраним та згуртованим, а тонке тіло цілісним із грубим та причинним. Там, у районі тазу, проходить найголовніше з’єднання всіх трьох тіл людини. Про значення її рук я якось розповім наступного разу.

Сьогодні енергія Дурга Деві живе у кожній жінці. Тож сьогодні жінка може все. Яку форму ми включаємо, такими ми і стаємо. Від найдобрішої та синтементальнішої Гаурі до розлюченої та лютої Махакалі. Але яку б форму не набувала Дурга, її Господь Шіва завжди тримає її під контролем. Коли вона набула форми Скандамата, він дав їй можливість створити Сканду. Коли вона набула форми лютої Махакалі, Він дав їй можливість вбивати. Вона вбила всіх демонів, увійшла в раж, не могла контролювати свою лють, вона почала вбивати Девів. Тоді Господь Шіва ліг на її дорозі та відкрив своє серце. Наступивши на Нього, Махакалі передала йому свою агресію і він, своїм відкритим серцем прийняв усю цю отруту в себе. Так і у житті. Жінка, звісно, ​​може все сама. Але в її житті обов'язково має бути її Шіва, який її контролюватиме та заспокоюватиме. Вона ж є тією Шакті, тією енергією, яка надає сенсу життя своєму чоловікові.

Сьогодні треба поклонятися всім дев'яти формам Дурга Деві. Найкраще зробити пуджу і на пуджі запропонувати Дурзі амулет чи талісман із рудракші, коралів та перлів. А ще краще сьогодні брати участь у хомах чи пуджах, які проводять брамани в храмах.

Ом сарва мангале мангалє Шіве сарваартхасадхіке

Шара(н)йе трйамбаку Гаурі Нарая(н)і намостуті