Статті SHAKTI

Як тантрична упая впливає на свідомість людини. Діпака і дхупа

Як тантрична упая впливає на свідомість людини? Діпака і дхупа

Як відомо, тантрична упая складається з янтри, мантри, діпаки (лампадка) та дхупи (аромопаличка). Пропоную розібрати кожний атрибут. Сьогодні поговоримо про діпаку і дхупу.

Діпака використовується в упаях як елемент вогню. Можна було б просто запалити свічку. Але сама олійка, що згоряє в діпаці, є тією енергією, яка проникає в нашу свідомість, і на тонкому плані пов'язує всі три наші тіла. Грубе тіло бачить вогонь за допомогою очей. Тонне тіло відчуває вогонь за допомогою відчуттів. Причинне тіло сприймає цей вогонь як енергію трансформації, тому що полум'я дає можливість проникнути в суть упаї, мантри та янтри. Це дозволяє зрозуміти саму суть. І коли ця суть стане зрозумілою, то людина осягне як влаштований Світ і таким чином досягне свою санкальпу.

Олія гхі це концентрована любов, тому що гхі роблять із молока. Молоко це концентрація любові корови до її теляти. Гхі це вершки цієї безумовної любові. Коли згорає масло гхі це найчистіший і найтонший вогонь у Всесвіті. І просто дивиться на те, як горить вогонь гхі, це вже є очищення свідомості.

Що ж до кунжутної олії, то вона призначається в тих випадках, коли карма занадто складна і потрібує втручання Шані (Сатурна). Енергії Шані дають можливість навести лад, докласти зусилля, наполегливість та сталість у виконанні упай, а також Шані дає дорогоцінний час для виконання цих упай.

Є невеличка історія як дружина Агні Дева (Бога Вогню) – Сваха, збирає тонку Шакті (енергію) при згорянні олійки в діпаках і передає її Божеству, якому ви поклоняєтесь.

Без вогню ніколи немає трансформації. Як вогонь перетворює воду на пару, дрова на попіл, метал робить рідким, так і наша свідомість змінює свою звичну форму за допомогою вогню. Просте споглядання вогню, яке в йозі має назву - тратака, змінює свідомість людини, та приносить розуміння її власної природи і відповідно природи Бога.

Дхупа символізує елемент повітря. Дхупи у тантричних упаях використовуються майже завжди. Аромат дхупи витісняє собою тонких істот, які оточують нас всюди і впливають на нашу свідомість. Ми це відчуваємо як внутрішній опір або як опір обставин, що розгортаються навколо нас.

Записатись на консультацію: https://shakti-center.com/consultations